Evelini Stuudio

toode(t) - 0,00

Blogi

Tootegrupid

 

Paberikunstnik vs.scrapbooker?

23.02.2024
Paberikunstnik vs.scrapbooker?

Paberikunstnik ja scrapbooker töötavad mõlemad paberi ja sellega seotud materjalidega, kuid nende tegevusalad ja eesmärgid  on pisut erinevad.

 

*******************

 

  • Paberikunstnik on üldine mõiste inimese kohta, kes loob kunstiteoseid paberist või sellega seotud materjalidest.
  • Paberikunstnik võib kasutada erinevaid tehnikaid, nagu näiteks paberilõikus, papier-mâché (paberimass), origami, kollaaž jne.
  • Paberikunstnik võib luua mitmesuguseid kunstiteoseid, alates kahemõõtmelistest maalidest ja graafikatest kuni kolmemõõtmeliste skulptuuride ja installatsioonideni.
  • Paberikunst võib olla väga mitmekesine ja väljendusrikas ning seda kasutatakse sageli nii iseseisva kunstivormina kui ka osana muude kunstiväljade, nagu näiteks raamatukunst, kaunistamiseks.

 

                                                    **********************

 

  • Scrapbooker on spetsiifiline termin, mis viitab inimesele, kes loob scrapbookingut. Eesti keeles sellel sõnale väga head tõlget pole.
  • Scrapbooking hõlmab piltide, mälestuste, tekstide ja muude materjalide kombineerimist ja korraldamist albumitesse või muudesse kujundatud lehtedesse.
  • Scrapbookingu eesmärk on sageli säilitada ja esitleda mälestusi, lugusid ja erilisi hetki elust.
  • Scrapbookerid võivad kasutada erinevaid paberi-, kleebiste-, lindide- ja muude materjalide kujundamise tehnikaid, et luua visuaalselt atraktiivseid ja isikupäraseid lehekülgi.

 

***********************

 

Seega võib öelda, et scrapbooker on spetsialiseerunud konkreetsele valdkonnale paberikunstis, kus keskendutakse peamiselt isiklike mälestuste, fotode ja lugude kujundamisele ja säilitamisele, samas kui paberikunstniku tegevusala võib olla laiem ja mitmekesisem, hõlmates erinevaid kunstivorme ja väljendusviise.

Mida tähendab lühend GSM?

15.02.2024

"GSM" tähistab "grams per square meter" ehk gramm ruutmeetri kohta.

See on mõõtühik, mida kasutatakse paberi massi või tiheduse mõõtmiseks.

Näiteks, kui paber on märgitud "250 gsm", tähendab see, et üks ruutmeeter sellest paberist kaalub 250 grammi. GSM on oluline näitaja, eriti trükiste, pakendite ja muude paberkonstruktsioonide valmistamisel ning hindamisel. Mida suurem on GSM väärtus, seda tihedam ja tugevam on tavaliselt paber.